Ukrajinský večer

V polovici júna sme mali možnosť zúčastniť sa ukrajinského večera, ktorý organizovala miestna ukrajinská komunita. Bol to úžasný zážitok, pri ktorom sme sa dozvedeli viac o ukrajinskej kultúre a ochutnali sme tradičné ukrajinské jedlá.

Večer začal prípitkom na zdravie Ukrajiny. Potom sme sa pustili do ochutnávky jedál. Prvým jedlom bol boršč, tradičná ukrajinská polievka z červenej repy. Boršč bol vynikajúci, mal bohatú chuť a krásnu farbu.

Po polievke sme si dali vareniky, ukrajinské knedle plnené rôznymi náplňami. My sme si dali vareniki plnené bryndzou a smotanou. Vareniki boli chutné a šťavnaté.

Ďalším jedlom boli holubky, ukrajinské závitky z kapusty plnené mäsom, ryžou a koreninami.

Na záver sme si dali plokščiaky, ukrajinské palacinky. Plnili sme si ich tvarohom, ovocím a džemom. .

Okrem jedla sme sa dozvedeli aj niečo o ukrajinských tradíciách. Napríklad, že Ukrajinci majú radi spev a tanec. Po večery sme sa mohli zabaviť pri ukrajinskej hudbe.

Bol to úžasný večer, počas ktorého sme sa dozvedeli viac o ukrajinskej kultúre a ochutnali sme tradičné ukrajinské jedlá. Ďakujeme ukrajinskej komunite za pozvanie.

Tradičná ukrajinská kuchyňa

Ukrajinská kuchyňa je založená na čerstvých surovinách, ako sú ovocie, zelenina, mäso a mliečne výrobky. Medzi tradičné ukrajinské jedlá patria:

  • Boršč – tradičná ukrajinská polievka z červenej repy
  • Vareniky – knedle plnené rôznymi náplňami
  • Holubky – závitky z kapusty plnené mäsom, ryžou a koreninami
  • Plokščiaky – ukrajinské palacinky
  • Deruny – ukrajinské zemiakové placky
  • Mlynci – ukrajinské palacinky plnené mäsom, ryžou a koreninami
  • Kvas – kyslý nápoj z ražného chleba

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *