Letný tábor v komunitnom centre

Aj letné prázdniny boli plné aktivít z Ukrajinského centra. Naši dobrovoľníci a pracovníci pripravili pre deti až 4 turnusy letného tábora. Deti od 6 do 13 rokov si tak mohli užiť plno aktivít, a stráviť leto v spoločnosti dobrého kolektívu. Však aj veľa deti potvrdilo, že tábor im nepriniesol len plno zážitkov, ale aj nových kamarátov a kamarátky. Veľa z učastníkov sa nakoniec aj rozhodlo pokračovať po prázdninach v Slovenskej škole.

Každý tábor bol trošku iný, a preto sa deti mohli zúčastniť aj na viacerých turnusoch. V prvom turnuse sa deťom podarilo pripraviť divadeľné predstavenie klasickéj rozprávky Rukavička. Popri výletoch a aktivitách, deti celý tábor poctivo nacvičovali predstavenie, a pripravovali kulisy a masky. Nakoniec predstavenie predviedli svojim rodičom, súrodencom a známym.

V ostatných táboroch sa tiež nikto nenudil. Deti spoznávali krásy Turca a vybrali sa na výlety napríklad do Skanzénu za slovenskou históriou. Do Tomčian, kde si mohli pozrieť modely starých lietadiel, a vyskúšať si, ako sa v nich mohlo sedieť. Vlakom sa vybrali do Turčianských Teplíc, kde si spravili plno fotiek na zábavnych lavičkách a mali piknik s pizzou. Medzi ďalšie miesta patrili aj výlet k hasičom, návšteva Mlynčekov v Gaderskej Doline, alebo ľanové centrum v Martine.

Okrem toho boli tábory plné hier a kreatívnych aktivít. Deťom sa hlavne páčilo robiť náramky, alebo sa osviežiť pri potoku počas letných dní.  Tento tábor priniesol aj veľa praktickćh poznatkov, okrem toho, že sa deti určite naučili veľa o svojom okolí, počas tábora sa učili aj po Slovensky a Anglicky. A čo je najdôležitejšie, naučili sa pracovať v tíme, podporovať sa, a rešpektovať jeden druhého.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *